Kategóriák
- Újdonságok
- Akciók
- NAPTÁR
- KÖNYV
- ÖSSZES KÖNYV
- SZERVES MŰVELTSÉG-Pap Gábor, Molnár V. József, Szántai Lajos...
- Elhallgatott könyvek
- Ritka, utolsó darabok
- Kordokumentumok akciós áron.
- Tudnom kell mert Magyar vagyok
- Egyedi-kis példányszám
- Akciós könyvek
- ŐSTÖRTÉNELEM
- NÉPRAJZ
- FILOZÓFIA
- POLITIKA
- IRODALOM
- GYEREKKÖNYVEK
- TÖRTÉNELEM
- TÉRKÉP
- Vallás
- Jobboldali gondolattár
- Kifutó,utolsó darabok jelentős engedménnyel
- Könyvek 300 Ft-ért
- ÉKSZER
- RUHÁZAT
- Nemzeti Grafika
- MAGYAR HARCOS
- HOMELAND And FAMILY-HAZA és CSALÁD
- BETYÁRSEREG
- KÉZMŰVES TERMÉKEK
- KULCSTARTÓ,MEDÁL
- AJÁNDÉK
- KITŰZŐ-JELVÉNY
- Ősi " Magyar-Szkíta" medálok
- KÁRPÁTIA ZENEKAR
- ROMANTIKUS ERŐSZAK ZENEKAR
- NYAKKENDŐTŰ
- TÁRSASJÁTÉK
- ZÁSZLÓ
- Kifutó termékek
- Nyílvesszők
- AKCIÓS TERMÉKEK
- LEÉRTÉKELT KÖNYVEK
- Trianon 100
- HANGHORDOZÓK-CD
- Folyóiratok
- HUNYADI
- Szájmaszk
Termékajánló
Partnereink
Hírek
Termék részletek
Hermann Attila- "Él magyar,áll Buda még! "
Keménykötés
227 oldal
Könyv a magyar lovassági egységek sapkajelvényeiről
Megjelent Hermann Attila: „Él magyar, áll Buda még!” A magyar Szent Korona országaiból sorozott lovashadosztályok és dandárok, huszár- és ulánusezredek, rohamfélezredek jelvényei a Nagy Háborúban című kötete.
A könyvről Prohászka László írt ismertetőt.
Az első világháború centenáriumára emlékezve számos érdekes és értékes kiadvány jelent meg hazánkban.
Ezek sorát gyarapította Hermann Attila új könyve, amely a „Csak előre, édes fiam…” A magyar Szent Korona országaiból sorozott gyaloghadosztályok, ezredek, és zászlóaljak jelvényei a Nagy Háborúban című – két kiadásban is megjelent – kötet folytatásaként látott napvilágot. Újdonság, hogy amíg Hermann Attila a hazai kötődésű gyalogsági jelvényeket bemutató könyvet Szanyi Miklóssal együtt írta és szerkesztette, a magyar vonatkozású lovas egységek jelvényeit bemutató új kötet megírására egyedül vállalkozott.
A kötet borítója
A több évtizedes kutató- és gyűjtőmunka eredményeként megszületett kiadvány a Magyar Királyság területéről sorozott lovassági egységek, továbbá az ezek alárendeltségében működő rohamcsapatok sapkajelvényeit dolgozza fel, a teljesség igényével. (Nem tartalmazza a kiadvány a fogatolt vonat, a lovas tüzérség és az ellátó egységek jelvényeit.)
A sapkajelvényekről – ezen belül a lovassági jelvényekről – szóló bevezetőt követően, a könyv elején az olvasó szakszerű áttekintést kap az osztrák–magyar lovasság első világháborús hadrendi változásairól. A lovas hadtestek és hadosztályok esetében hadászatilag és harcászatilag pontos leírás olvasható ezen magasabbegységek első világháború alatti tevékenységéről. Az ezredek esetében rövid ismertetés olvasható az egység nevét viselő személyről. Nagy érdeme a kötetnek, hogy a szerző minden lehetséges jelvényváltozatot bemutat – képben és szövegben egyaránt. Még a hátoldalakra, cégjelzésekre és mesterjegyekre, továbbá a rögzíthetőség változataira is kiterjedt a figyelem. Külön értéke a kiadványnak, hogy minden jelvény fényképének mérete pontosan megegyezik a bemutatott jelvényekével. (Ugyanakkor néhány, kiemelten fontos részlet fotója nagyított változatban is szerepel a műben.)
Az egyes jelvények képei mellett korabeli képes- és levelezőlapok, valamint katonákról készített fényképek szolgálnak érdekes adalékokkal a jelvények viselettörténetéről. Ezeken a korabeli képeken szinte életre kelnek a jelvények, bizonyítva, hogy a Nagy Háború idején milyen kedveltek voltak a magyar katonák körében.
A tudományos alapossággal szerkesztett könyvet mindvégig lábjegyzetek kísérik. A kiadvány közli a legnagyobb budapesti és bécsi jelvénykészítő cégek jegyzékét is. Érdekességet jelent, hogy a gyártók felsorolása mellett több korabeli megrendelő, szállítási ajánlat, katalógus-részlet színes fényképét is bemutatja a szerző.
A kötetet irodalomjegyzék és a közgyűjtemények anyagából felhasznált illusztrációk jegyzéke zárja. Az Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság támogatásával megjelent tanulmánykötet szakmai jelentőségét bizonyítja, hogy a köszöntőt dr. Hoppál Péter, az EMMI kultúráért felelős államtitkára, az ajánlót pedig dr. Kovács Vilmos ezredes, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnoka írta.
A tipográfiailag rendkívül igényes megjelenésű kötetet Horváth László, Klaus Rieser, Szikits Péter, Kéthelyi Mátyás és dr. Ungváry Krisztián remek minőségű fényképei illusztrálják.
A kiadvány az első világháborús sapkajelvényekkel foglalkozó témakör megkerülhetetlen hazai alapműve, amelyet a gyűjtők és a szakirodalom iránt érdeklődők bizonnyal örömmel és haszonnal forgatnak majd. A könyvet remélhetőleg követi a hazai sorozású tüzérségi és más egységek sapkajelvényeit feldolgozó kötet.
-
Cikkszám 802076