Kategóriák
- Újdonságok
- Akciós termékek
- NAPTÁR
- ÉKSZER
- "Ősi Szkíta" medálok
- Szájmaszk
- RUHÁZAT
- MAGYAR HARCOS
- KÖNYV
- KÉZMŰVES TERMÉKEK
- HOMELAND And FAMILY-HAZA és CSALÁD
- BETYÁRSEREG
- KÁRPÁTIA ZENEKAR
- ROMANTIKUS ERŐSZAK ZENEKAR
- KULCSTARTÓ,MEDÁL
- KITŰZŐ-JELVÉNY
- NYAKKENDŐTŰ
- TÁRSASJÁTÉK
- AJÁNDÉK
- ZÁSZLÓ
- Kifutó termékek
- Nyílvesszők
- AKCIÓS TERMÉKEK
- LEÉRTÉKELT KÖNYVEK
- Trianon 100
- HANGHORDOZÓK-CD
- Folyóiratok
- Réz medál
- HUNYADI
Termékajánló
Hírek
Termék részletek
Pogátsa István Őstörténetünk tágabb összefüggései III. kötet A hunok kora
Terjedelem: 200 oldal
Méret: 154x234 mm
„Ma már senki sem vitatja a belső-ázsiai hiungnu és a középázsiai hun népesség közötti etnikai összefüggéseket.
Arról azonban kevés szó esik, hogy etnikai azonosságról nem beszélhetünk, ugyanis a Közép-Ázsiába került hiungnuk az ott élő késő-szarmata, alán és ogur-ugor népekkel jelentős mértékben keveredtek. Az így kialakult, már hunnak nevezett népesség összetételében bizonyára nem a hiungnuk voltak többségben, de államszervezői, hatalomgyakorlási képességeiknek köszönhetően ők kerültek hegemón helyzetbe.
Fentiekről a hunokról szóló irodalomban kevés szó esik, mint ahogy arról is, hogy a közép-ázsiai hunok legkorábban nem 375 körül, Balambér vezetésével kerültek Európába, hanem már a Kr. utáni első évszázadtól elkezdődött az egyre erősödő beszivárgásuk.
A hunokról szóló történetírásnak nagy adóssága az is, hogy a Kárpát-medencében igen kevés hun régészeti emléket mutat ki, annak ellenére, hogy mintegy két generáción keresztül itt volt az európai hunok hatalmi központja.
Ebben a könyvben ezek a kérdések is feldolgozásra kerülnek, de a történelmi események ismertetése is megtörténik, mégpedig a tárgyban eddig megjelent legjobb elemző munkákból kivonatolt, esetenként egymást kiegészítő, néha pedig egymásnak ellentmondó írások felhasználásával.”
-
Cikkszám 423213Státusz ÚJ